Обробка результатів вимірювання фізичних величин та оцінка згідності їх розподілів з теоретичними моделями

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Національний університет Львівська політехніка
Інститут:
Інститут телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки
Факультет:
Не вказано
Кафедра:
Кафедра теоретичної радіотехніки та радіовимірювань

Інформація про роботу

Рік:
2007
Тип роботи:
Розрахункова робота
Предмет:
Радіовимірювання
Група:
РТ-23

Частина тексту файла

Міністерство освіти і науки України Національний університет „Львівська Політехніка” Інститут телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки Кафедра теоретичної радіотехніки та радіовимірювань   Розрахункова робота з курсу „Радіовимірювання” на тему: „Обробка результатів вимірювання фізичних величин та оцінка згідності їх розподілів з теоретичними моделями” Львів – 2007 1)За допомогою комп’ютерної програми MathCAD здійснюю обробку впорядкованих результатів вимірювання: а) перевірка на промахи  б) побудова гістограми   Дана гістограма не підходить для подальшого розрахунку оскільки суперечить нормальному закону  2) Як модель експериментального розподілу використовую закон нормального розподілу (закон Гауса) .  3)Для оцінки значущості експериментальних коефіцієнтів асиметрії і ексцесу (Ае , Ее) порівнюю їх рівень розходження теоретичних дисперсій (D(At) , D(et)) .  4) для перевірки гіпотези про про співпадіння експериментального і теоретичного ( нормального закон розподілу) напруги живлення використовую критерій χ2 Пірсона . Варіаційний ряд розподілу виміряних значень int 21-24 24-27 27-30  ni 17 11 30    int 21-24 24-27 27-30  ni 17 11 30  nPi 12.822 16,036 5,585   За даними таблиці визначаю рівень розходження експериментального і теоретичного розподілу (величина χ2)  Для порівняння розрахованої величини χ2 визначаю число “ступенів свободи” а відтак , за допомогою таблиці , теоретичне значення χ2t r = k-s k (число інтервалів) = 3 s (число прийнятих умов) = 2 умови : m = mt - співпадіння математичних сподівань (середніх значень) σ = σt - співпадіння середньоквадратичних відхилень r = 1 Рівень значущості приймаю – 0,01 χ2t = 6.64 χ2< χ2t Висновок: Отримавши результати вимірювання напруги живлення в кількості -38 , після упорядкування , я відсіяв промахові значення . За допомогою прогроми MathCAD , здійснив побудову гістограми розподілу виміряних значень , розрахував середньоквадратичне відхилення і середнє значення експеременталної функції розподілу , підібрав модель нормального розподілу , яка несуттєво відрізняється розходженнями дисперсії і ексцесу , і за допомогою критерію χ2 Пірсона перевірив гіпотезу про про співпадіння експериментального і теоретичного ( нормального закону розподілу) напруги живлення .
Антиботан аватар за замовчуванням

11.04.2013 11:04

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Завантаження файлу

Якщо Ви маєте на своєму комп'ютері файли, пов'язані з навчанням( розрахункові, лабораторні, практичні, контрольні роботи та інше...), і Вам не шкода ними поділитись - то скористайтесь формою для завантаження файлу, попередньо заархівувавши все в архів .rar або .zip розміром до 100мб, і до нього невдовзі отримають доступ студенти всієї України! Ви отримаєте грошову винагороду в кінці місяця, якщо станете одним з трьох переможців!
Стань активним учасником руху antibotan!
Поділись актуальною інформацією,
і отримай привілеї у користуванні архівом! Детальніше

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

пропонує роботу

Admin

26.02.2019 12:38

Привіт усім учасникам нашого порталу! Хороші новини - з‘явилась можливість кожному заробити на своїх знаннях та вміннях. Тепер Ви можете продавати свої роботи на сайті заробляючи кошти, рейтинг і довіру користувачів. Потрібно завантажити роботу, вказати ціну і додати один інформативний скріншот з деякими частинами виконаних завдань. Навіть одна якісна і всім необхідна робота може продатися сотні разів. «Головою заробляти» продуктивніше ніж руками! :-)

Новини